Ocenianie

czwartek, czerwca 09, 2022
Żyjemy w biegu, przez co często szybko wszystko i wszystkich oceniamy. Kogoś zabawnego z automatu uważamy za bardzo towarzyskiego. Widząc osobę uśmiechniętą, myślimy, że ma świetne życie, nie ma problemów. Rzeczywistość jednak może być zupełnie inna. Ludzki umysł jest omylny zwłaszcza w tej kwestii. Ludzkie spostrzeżenia często nie są trafne. Dlaczego? Ze względu na czas a właściwie jego brak. Nikt tak naprawdę z nas nie ma czasu na dłuższe przemyślenia. Mało kto też lubi zajmować głowę smutnymi myślami. Przeważnie od takich uciekamy daleko w głąb swojej pięknej i kolorowej fantazji. Lepiej i łatwiej przyswajać miłe informacje, które wywołują pozytywne emocje niż te, które skłaniają nas do smutnych refleksji.


Obraz z Pixbay

Ludzie często skrywają smutne historie, o których nie opowiadają nawet w gronie bliskich przyjaciół. Nie dlatego, że chcą udawać silnych, bo w głębi duszy oni tacy właśnie są, tylko ze względu na chęć zachowania prywatności. Tacy ludzie nie chcą się też żalić, oni nie potrzebują współczucia. Czy to oznacza, że już przepracowali swoje problemy dotyczące przeszłych wydarzeń? Zapomnieli o nich? Nie wydaje mi się, ponieważ ich nie da się tak po prostu wymazać z pamięci. 


Obraz z Pixbay

Wszystko to co barwne, pudrowe w pewien sposób lukrowe przyciąga nasz wzrok, wzbudza w nas pozytywne emocje. Dobrze nam się kojarzy, dlatego z automatu chcemy przebywać w towarzystwie ludzi kolorowych, pełnych energii o miłym usposobieniu. Chcemy z nimi rozmawiać, bo wydaje nam się, że z takimi osobami można porozmawiać o wszystkim. I to jest złudne... Niestety, ale często mylnie postrzegamy kogoś otwartość. Zbyt często pozwalamy sobie na skrócenie dystansu. I czasem, mimo że nie powinniśmy, to stajemy się zbyt bezpośredni w stosunku do drugiej osoby. Takie zachowanie może być krzywdzące dla drugiego człowieka, dlatego zapamiętajcie, aby tak nie postępować.


Obraz z Pixbay

Nigdy też nie mierzcie kogoś swoją miarą. I nie chodzi mi tu o sprawdzanie wzrostu specjalną miarką https://puzzle4u.pl/miarka-wzrostu-dla-dziecka ze sklepu Puzzle4U tylko o porównywanie, szufladkowanie ludzi. Wiem łatwo to powiedzieć, trudniej zrobić, ale chociaż postarajcie się nie oceniać kogoś zbyt szybko i surowo przy pierwszym spotkaniu. Jeśli chcecie, to napiszcie w komentarzu, ile macie wzrostu i czy lubicie bujać w obłokach? Miłego wieczoru Wam życzę! :)

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

1 komentarz:

  1. Rozczarowania sprawiają, że ludzie boją się otworzyć i wcale im się nie dziwię. Też nie o wszystkim mówię nawet w rodzinie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.