Dobre emocje

piątek, czerwca 10, 2022
Czas przecieka nam przez palce. Na okrągło czymś się zajmujemy. Wiele od siebie oczekujemy. Dużo czasu poświęcamy na nieistotne rzeczy, przez co nie odpoczywamy efektywnie. Wiele planujemy. Nie potrafimy być spontaniczni. Nie cieszy nas to, co wydarza się w naszym życiu nieoczekiwanie. Z czasem niektórzy ludzie też przestają marzyć o tym, aby pewnego dnia ich serce zabiło mocniej. Bronimy się przed takimi uczuciami, bo boimy się rozczarowania. I dla mnie jest to całkowicie zrozumiałe.


Obraz z Pixbay

Ciągle tak naprawdę testujemy swoją wytrzymałość. Sprawdzamy ją każdego dnia wtedy gdy podejmujemy się wykonania coraz to większej ilości zadań. Tak wiele czasem poświęcamy dla stabilności i marzeń. Wszystko ma swoją cenę i wszystko czegoś uczy, dlatego warto podejmować ryzyko. Wychodzić poza ramy określonego planu działań. Próbować nowych rzeczy, bo to przybliża nas do realizacji założonych celów. Nie mów"ja też chciałbym/chciałabym" coś osiągnąć tylko działaj. I wystrzegaj się w tym wszystkim negatywnych uczuć, zazdrości. Naucz się podziwiać innych, ale ich nie naśladuj. 


Obraz z Pixbay

Bądź szczery, słowny i przede wszystkim bądź sobą. Uwierz w swoją wyjątkowość, w swoje możliwości. Jeśli tego nie zrobisz, to stracisz tylko czas, który jest tak bardzo cenny. Wykorzystuj swoją energię, którą masz teraz. Dbaj o swój nastrój, pielęgnuj w sobie dobre emocje i je rozwijaj. W wolnym czasie rób to co sprawia Ci radość. Jeśli lubisz śpiewać, to śpiewaj, jeśli lubisz tańczyć, to tańcz. Nie koncentruj się na negatywnych aspektach porażek tylko tych pozytywnych


Obraz z Pixbay

Wyciągaj wnioski i idź do przodu. Rób wszystko w zgodzie ze sobą, swoimi przekonaniami, poglądami. I zapamiętaj, że plan marzeń możesz napisać na nowo w każdym momencie swojego życia i dowolnym miejscu. Możesz to zrobić w salonie, do którego promienie słoneczne wpuszczają świetliki dachowe Gulajski lub parku. Przebywaj w miejscach, w których czujesz się dobrze i otaczaj się pozytywnymi osobami. Jeśli chcecie, to napiszcie w komentarzu, co lubicie robić w wolnym czasie? Dobrej nocy Wam życzę! :)

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

6 komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.