Teatr Nowy

Przyznam Wam szczerze do teatru nie chodziłam - nawet uważałam, że nie jest to ciekawy rodzaj rozrywki do czasu gdy zobaczyłam jak to wygląda od "kuchni" na próbie (jak to powstaje, na czym to polega) w Teatrze Nowym w moim mieście. Stworzenie jednego spektaklu wymaga sporo czasu. Każdy aktor i nie tylko on bo również są osoby od oświetlenia, dźwięku musi potrafić pracować w grupie.


Z tego co zauważyłam to aktorzy charakteryzują się wielką otwartością i pomysłowością. Scenograf jest niezwykle ważną osobą w teatrze, ponieważ to on jest autorem oprawy plastycznej, określa elementy stanowiące scenografię (rekwizyty, kostiumy) czyli wykonuje podobną pracę do architekta od wykończeń wnętrz typu: http://www.grupainterio.pl/


Pewnie Was ciekawi czy aktorzy mają jakiegoś suflera (osobę, która im podpowiada słowa tekstu) o tuż nie bo są bardzo profesjonalni w tej jak i innych kwestiach. Praca aktora nie jest łatwa ale bez dwóch zdań jest czymś niesamowitym. Czy watro czasem wybrać się zamiast do kina do teatru? Moim zdaniem tak a Wy jak myślicie?

5 komentarzy:

 1. Ja bardzo lubię takie spektakle i jestem zdecydowanie za poszerzaniem horyzontów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni raz byłam w teatrze w czasach szkolnych, chyba muszę się tam w końcu wybrać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu do czasu bywam w teatrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W teatrze byłam tylko raz w życiu :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.