Rozmowa

Zdanie „W ogóle mnie nie słuchasz!” wymawia ze zdenerwowaniem wiele osób podczas konwersacji z biernym słuchaczem. To, jak uważni jesteśmy podczas rozmowy, mówi o tym, jak poważnie traktujemy innych ludzi.


Każda wypowiedź ułatwia porozumienie. Jest też szansą na pozyskanie wielu informacji o drugim człowieku. Zadawanie pytań przez wideodomofon z kamerą marki 5Tech to również ważny element w komunikacji międzyludzkiej. Dzięki dialogowi można odsłonić prawdy, zbudować więzi. 


komunikacja

Zapamiętaj: Komunikowanie się to nie tylko piękne słowa! 


Rozmowy np. o podwyżkę z szefem wymagają znajomości komunikacji niewerbalnej. Chcesz być profesjonalnie odbierany? To nie wymachuj rękoma gdy mówisz


Prawdopodobnie nigdy nie sądziłeś, że jeszcze kiedyś będziesz się na nowo uczył gestykulacji. Teraz takie ćwiczenia na poszczególne spotkania mogą wydawać ci się dziwne i niepotrzebne. Ale uwierz, są pomocne dlatego, mimo wszystko trenuj, obserwuj swoją mimikę. Całe próby wystąpień nagrywaj i analizuj. 


nagrywanie wideo

Pozytywny wizerunek jest pożądany. Gdyby tak nie było, toby nikt się nie zastanawiał nad tym, jak zdobyć większą świadomość swojej mowy ciała. 


klucz

Komunikację interpersonalną można usprawnić, opanowanie jej zasad to klucz do porozumienia!


Czy jesteście aktywnymi słuchaczami? Dobrej nocy życzę!♥


*Ważne: [Materiał reklamowy!]

1 komentarz:

  1. Myślę, że pozytywny wizerunek, wartościowa rozmowa i komunikacja, to bardzo ważne aspekty w życiu społecznym. Dawno mnie u Ciebie nie było i widzę, że w bardzo ciekawym kierunku się rozwijasz na swoim blogu. Ciekawie. :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.