Kreatywność w życiu codziennym i obliczeniach

Kreatywność to całkiem nowe pomysły. Nie musi łączyć się z tworzeniem wybitnych dzieł sztuki. Można ją pobudzić np. poprzez rozwiązywanie krzyżówek lub łamigłówek. Takie ćwiczenia mają to do siebie, że ich regularne wykonywanie poprawia pamięć i korzystnie wpływa na funkcjonowanie mózgu. Połączenie zabawy z nauką, daje dużo radości, a przy tym  usprawnia koncentrację. Ten proces wymaga jednak czasu i cierpliwości. To również doskonały trening dla wyobraźni, który ułatwia przyswajanie wiedzy z różnych dziedzin.

kreatywność

Osoba kreatywna może np. wymyślać oryginalne gry zręcznościowe lub przepisy na pyszne ciasta. Nieszablonowość, ciekawość oraz wyczucie na piękno to charakteryzuje osoby pomysłowe! Często w firmach marketingowych jak i instytucjach kultury pracują tacy ludzie. Co je może wyróżniać? Na pewno nieograniczona fantazja! Ale nie dotycząca życzenia, które trudno spełnić. Tylko uwalniania twórczego potencjału, który mogą urzeczywistniać w postaci konkretnych osiągnięć rozwojowych!


coś z niczego

Na pewno i ty tyle na, ile pozwalają okoliczności, jesteś kreatywny! Nie zapominaj, że twoje innowacyjne rozwiązania i artystyczne aktywności  zdradzają wiele informacji. Na podstawie twoich idei ludzie mogą wyciągać pierwsze wnioski. Myśleć sobie, że jesteś bardzo odkrywczy lub awangardowy


bransoletka sznurkowa

Być może przykładem twojej pomysłowości jest biżuteria DIY, którą nosisz do pracy. Albo wizualne notatki, które robisz na lekcji. Wszędzie można spotkać ludzi kreatywnych nawet w KR Group: https://www.krgroup.pl/ - firmie świadczącej usługi z zakresu księgowości, ponieważ wyszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań finansowych (*zgodnych z prawem) to również przejaw koncepcyjności.


bransoletka DIY

Niestosowne  jest wyśmiewanie oryginalności prac plastycznych lub literackich. Może kogoś urazić i osłabić jego twórczy potencjał. Wyrażanie krytyki wymaga niezwykłego wyczucia, ponieważ granica między tym, co możemy powiedzieć, a tym co nie powinniśmy, jest niezwykle cienka. Lepiej czasem niektóre uwagi zachować dla siebie, zwłaszcza gdy, nie jesteśmy pewni, czy nasza krytyka zostanie odpowiednio przyjęta. Dlatego zapamiętaj: „waż słowa”!


Czy wykonujecie jakieś ćwiczenia wspierające rozwój kreatywności? Czy dbacie o dokładność wypowiedzi?


Dobrej nocy!♥


*Ważne: [Materiał reklamowy!]

2 komentarze:

  1. Tak, zdecydowanie wykonuję ćwiczenia wspierające rozwój kreatywności, a jednym z moich ulubionych sposobów na to jest regularne prowadzenie dziennika pomysłów. Każdego dnia staram się zanotować chociaż jedno nowe pomysłowe spostrzeżenie, inspirujące wydarzenie czy oryginalny koncept. To świetny sposób, aby utrzymać swoje myśli w ruchu i stale poszerzać horyzonty kreatywne.

    Jeśli chodzi o dbanie o dokładność wypowiedzi, to również jest to dla mnie ważny element. Nawet w twórczych dziedzinach staram się precyzyjnie formułować swoje myśli, ponieważ wiem, że klarowność jest kluczowa nie tylko w komunikacji, ale także w przekazywaniu swoich koncepcji czy inspiracji. Często korzystam z techniki brainstormingu, aby upewnić się, że moje pomysły są jasne i zrozumiałe.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.