Zdrowie

środa, lutego 23, 2022
Zdrowie fizyczne jest tak samo ważne jak zdrowie psychiczne, społeczne jak i duchowe. 

Wydaje mi się, że ja najmniej dbam o zdrowie społeczne. Dlaczego? Bo ważniejsze od podtrzymywania relacji z ludźmi jest dla mnie moje zdrowie emocjonalne.

Co to oznacza?

Często angażuje się w rozmowę z nowo poznanymi osobami ale jeśli ktoś zaczyna poruszać temat, na jaki ja zwyczajnie nie chcę rozmawiać, to schodzę na temat inny tak, aby zakończyć rozmowę jak najszybciej.


Obraz Pixbay

Ciągle popełniam ten sam błąd, zamiast powiedzieć wprost, że nie chce z kimś rozmawiać na jakiś temat, to angażuje się w rozmowę, aby głośno wyrazić swoje zdanie na temat pokrewny, bo jak wspomniałam wyżej, często tak kieruje rozmową, aby o czymś nie rozmawiać. Macie podobnie?


Obraz Pixbay

Kiedy rozmowa z kimś ze względu na jakiś temat zwyczajnie mnie irytuje to staje się w wypowiedziach agresywna - nie wiem czemu, ale tak właśnie się dzieje. Uwierzcie mi nie lubię się złościć dlatego często oddalam się od grup ludzi gdy tylko mam taką możliwość. Wtedy czuje się duchowo dobrze. Czy wy również tak macie?


Obraz Pixbay

O zdrowie fizyczne staram się dbać jak najlepiej. Staram się jeść zdrowo, dostarczać swojemu organizmowi mnóstwo witamin wraz z pożywieniem (*jem dużo owoców - nie cytrusów, bo wolę np. banany). Nadal regularnie ćwiczę i spaceruję, czyli nie rezygnuje z ruchu. :) Oczywiście, aby uniknąć przeziębienia, zawsze staram się ubierać odpowiednio do pogody (*nie zawsze jednak mi się to udaje). 


Obraz Pixbay

plecaku zawsze noszę przy sobie płyn do higienicznej dezynfekcji rąk oraz mydło w podróżnym opakowaniu, ponieważ wiem, jak ważne jest częste mycie dłoni oraz ich dezynfekowanie. W ciągu dnia niestety nie przebywam w pomieszczeniach, w których znajdują się takie urządzenia: https://lubdent.com.pl/lampa-uv-bakteriobojcza-przeplywowa sterylizujące powietrze dlatego, to maseczki ochronne są moim niezbędnym akcesorium, które zawsze noszę przy sobie. 


Obraz Pixbay

Wiem, że marzec to bardzo realistyczna perspektywa zniesienia obostrzeń. Co oznacza, że noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe tylko zalecane w szczególnych przypadkach. Czy to mnie cieszy? Myślę, że będę pełna optymizmy jeżeli te zmiany będą szły w dobrym kierunku. :)

Koniecznie napiszcie w komentarzujak dbacie o swoje zdrowie na co dzieńI jeśli chcecie, zdradźcie tutaj, co jest waszym niezbędnym akcesorium, które nosicie zawsze ze sobą w torbie/plecaku. Pięknego dnia!❤

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

3 komentarze:

 1. Z wiekiem coraz bardziej dbam o zdrowie, jest dla mnie priorytetem. W tych sprawach przyda się trochę zdrowego egoizmu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Troska o własne zdrowie jest niezwykle ważna :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ruch na swiezym powietrzu to podstawa zdrowego funkcjonowania.Tylko czasem , w niektorych miastach ,jest tak wysoki poziom smogu ze o swieze powietrze jest bardzo trudno...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.