Otoczenie

czwartek, lutego 24, 2022
Na nasze samopoczucie ma wpływ dieta, stres jak i otoczenie.  

Co jeść, aby mieć dobry humor?

Na pewno dużo kolorowych warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin i minerałów. :) Moje ulubione owoce to maliny i banany. Lubie je jeść w połączeniu z naturalnym serkiem homogenizowanym, ale nie zmiksowane na koktajl. A Wy, w jakiej formie najczęściej zjadacie owoce? Surowej? Czy też przetworzonej?

*Ciekawostka: 
Banan zawiera dopaminę, która pozytywnie wpływa na nastrój


Obraz z Pixbay

Co pić?

Najlepiej wodę, ponieważ ona korzystnie wpływa na koncentrację i zmniejsza poziom stresu. Ja w ciągu dnia wypijam ok. 3 litrów wody dziennie. Piję wodę gazowaną, ponieważ nie przepadam za tą bez gazu. A Wy po jaką wodę najczęściej sięgacie?


Obraz z Pixbay

Bałagan przyczyną stresu?

Jestem osobą, która szybko wpada złość, jeśli czegoś nie mogę znaleźć, to staje się nerwowa. Jeśli macie podobnie to koniecznie przed przystąpieniem do nauki lub pracy przygotujcie sobie przestrzeń. Zadbajcie o to by wszystkie niezbędne rzeczy do wykonania powierzonych Wam zadań były na wierzchu (*w zasięgu waszego wzroku). Przygotujcie wszystko tak, aby nie tracić czasu na ciągłe odrywanie się od biurka w poszukiwaniu jakichś materiałów do pracy w szafce lub regale podobnym do tego: https://stojakitekturowe.pl/ekspozytory-reklamowe/ ekspozytora, w którym umieszczone rzeczy są łatwiejsze do dostrzeżenia. :)


Obraz z Pixbay

Mój najlepszy sposób na...
Szybkie pobudzenie w ciągu dnia to prysznic. :)
A na regeneracje oczywiście sen. :)

Koniecznie napiszcie w komentarzu, jak dbacie o swoje dobre samopoczucie. :) Dobrej nocy!❤

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

8 komentarzy:

 1. Przydatny wpis. Masz 100 % racji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też wolę wodę gazowaną, inna przypomina mi kranówę. Już widzę jak te kartony przejmują moje koty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że banan zawiera dopaminę, która pozytywnie wpływa na nastrój, jak również to,że bałagan może być przyczyną stresu. Co do wody, to akurat lubię pić niegazowaną.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie na regeneracje najlepiej działają krótkie ćwiczenia lub szybka drzemka

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię mieć w zasięgu dużo owoców i warzyw, jak nie to od razu sięgam po słodycze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też szybko wpadam w złość :D

  OdpowiedzUsuń
 7. jak woda, to też tylko gazowana. Idąc z duchem ekologii wybieram tę z kranu, którą "gazuję" za pomocą soda streamer'a. To świetne urządzenie i ogromnie mnie ratuje. Zgrzewka wody do najlżejszych nie należy a gdy ma się ją wnieść na 4 piętro to może być męczące :P Gdy się stresuję to kładę się na kanapie, zawijam się w koc i "wyłączam głowę"

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie ♡
  Na moje dobre samopoczucie wpływa sporo sytuacji i czynników. Och tych lekkich jak dobry film, pisanie opowiadań, anime i inne zainteresowania po ciężkie działo naprawiające nastrój jak przyjaciółki ratujące kawą i przytulaskiem albo mąż z buziakiem i gorącym uściskiem :)
  Ja nie wypiję wody gazowanej, nie wiem czy jestem jedyną osobą na świecie ale nie przechodzi mi przez gardło :D
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.