Za tym tęsknie...

środa, stycznia 19, 2022
W chłodne, szare i ponure dni najbardziej tęsknie za słońcem. Niektórzy kochają zachody słońca, a ja lubię wschody. Mówi się, że szczęśliwy poranek zmienia wszystko? Czy tak naprawdę jest? Hmm... 
Myślę, że przebieg naszego poranka nie zawsze ma wpływ na resztę dnia...
Bo tak naprawdę nasz nastrój może ulec zmianie diametralnie w ciągu kilku chwil... Nie raz zdarzyło mi się źle rozpocząć dzień i zakończyć go z uśmiechem na twarzy (*i odwrotnie)... 


Obraz z Pixbay

Poranki bywają czasem trudne. Co zrobić, aby dobrze rozpocząć dzień? 

1. Nie śpiesz się, bo jak wiadomo, robienie czegoś w pośpiechu zazwyczaj przynosi złe efekty.

2. Zjedz śniadanie, które dostarczy Ci energii do działania.

3. Myśl pozytywnie, jeśli chcesz już od samego rana przyciągać do siebie ludzi optymistycznie nastawionych do życia. :)


Obraz z Pixbay

Ja wstaję zazwyczaj półtorej godziny przed wyjściem z domu. Czy to dużo za wcześnie? Mnie akurat tyle czasu jest potrzebne na zjedzenie śniadania, codzienną higienę osobistą i spokojne dotarcie do przystanku autobusowego.:)

Zima nie jest moją ulubioną porą roku, nie sprzyja spacerom, ale ja z nich nie rezygnuje. :)

W czym maszeruje w chłodne dni? Najczęściej w spodniach dresowych, bluzie oraz ciepłej kurtce. Moim ulubionym zimowym akcesorium jest czapka wykonana w 100% z akrylu o doskonałych właściwościach grzewczych (*podobną znajdziecie np. na PaMaMi :) Do szalika jeszcze się nie przekonałam, ale może to się kiedyś zmieni... Kto wie, może w niedalekiej przyszłości to nim najczęściej będę uzupełniać swoje jesienno/zimowe stylizacje... :) 


Obraz z Pixbay

Zimą warto... Nosić czapkę... I tak jak o każdej innej porze roku warto się cieszyć każdym dniem...

Dlatego... Zapamiętajcie! Po prostu coby się nie działo - nie załamujcie rąk... Bo na wszystko zawsze znajdzie się rozwiązanie! Jeśli znajdziecie się w stresującej sytuacji, to stawcie jej czoła... Jeśli poczujecie zmęczenie, to skorzystajcie z naturalnych metod relaksu albo po prostu z kimś porozmawiajcie. :) I najważniejsze mimo wszelkich trudności na co dzień uśmiechajcie się...:)Obraz z Pixbay

To, co... Może już od dziś każdy problem zaczniesz traktować jako wyzwanie? Koniecznie napisz w komentarzu, jaką decyzję podejmujesz!

Miłego wieczoru Wam życzę! ❤

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

12 komentarzy:

 1. Świetny post :) Nie lubię się spieszyć, bo wtedy przeważnie wpadam w panikę. Jadąc na przykład w podróż, lubię być trochę przed czasem, tak samo, kiedy mam ważne spotkanie. Myślenie pozytywne bywa czasami trudne, ale nie warto chodzić zasmuconym, wolę wtedy skierować myślenie na co innego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie załamuje....czekam na wiosnę lub zimę białą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre nastawienie z rana to klucz do sukcesu. Po co niepotrzebnie zaprzątać swoje myśli niepotrzebną, negatywną energią? :)
  Również tęsknię za słońcem w te pochmurne dni. Ale staram się wtedy dostrzegać pięknego danego dnia. Co w nim jest dobrego i za co można go lubić :)
  Dokładnie, ze spokojem, trzeźwym umysłem... Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie :)
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zima też nie jest moją ulubioną porą roku, ale mimo wszystko potrafię dostrzec w tej porze również plusy :D Ja bardzo nie lubię się spieszyć :/ Zgadzam się z Tobą, że pomimo wszelkich trudności warto się uśmiechać :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja akurat wolę zachody słońca ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. zdecydowanie wolę zachody słońca :D zimowe poranki są trudne, bo jest ciemno i zimno... latem nie mam problemu, by się zebrać z łóżka :P

  OdpowiedzUsuń
 7. świetne grafiki, sama je robisz? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie - jest informacja skąd pochodzą pod każdą grafiką. :)

   Usuń
 8. Zima to również nie jest moja ulubiona pora roku. I zgodzę się z Tobą - jak się dobrze zacznie dzień, na spokojnie, to potem fajnie leci. No i bez śniadania ani rusz!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz rację, nie trzeba się załamywać :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.