Obserwowanie

poniedziałek, października 25, 2021
Obserwowanie natury, dbanie o przyrodę, pielęgnowanie roślin, twórczość plastyczna, słuchanie muzyki to wszystko uwrażliwia na piękno. Kiedyś co wieczór słuchałam ulubionych piosenek, ale teraz to się zmieniło. Z czasem wszystko się zmienia, bo my się zmieniamy. Zmienia się nasze postrzeganie świata i ludzi. Zmiany mogą postępować szybko lub powoli. 


Obraz z Pixbay

Z czasem zmieniamy otoczenie, z czasem zakończamy znajomości. Nic nie dzieje się bez powodu. 
Rzeczywistość często potrafi przytłoczyć. Smutek to negatywna emocja i ja go ostatnio często odczuwam, ale nie będę się na ten temat teraz tutaj rozpisywać.


Obraz z Pixbay

Przez natłok myśli często nie potrafię się skupić, co mnie dodatkowo frustruje.

W ciągu dnia potrzebuje ruchu. Nie mogę nie ćwiczyć, nie spacerować, bo wtedy moje samopoczucie się pogarsza. Nie potrzebuje rozmów ze znajomymi, wręcz ostatnio nawet ich unikam, bo nie chce doświadczyć jakiś przykrości, wyśmiania. Naprawdę lepiej mi się żyje gdy trzymam ludzi na dystans


Obraz z Pixbay

Czy to wszystko przez jesień? Nie! To nie sezonowa depresja. 

Zmieniając jednak temat...

Co lubię robić w pochmurne dni lub po prostu w wolnym czasie? Coś, co sprawia mi przyjemność. Wykonywać zdjęcia. Lubie uczyć się nowych rzeczy dlatego w ostatnim czasie byłam na *warsztatach w Domu Rzemiosł Teatralnych oraz w pracowni Zahrada. Co na nich robiłam? Na jednych warsztatach wcieliłam się w rolę prawdziwej kostiumografkii (*samodzielnie zaprojektowałam miniaturę kostiumu dla jednej z postaci „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego), a na drugich pracowałam z drewnem (*wykonałam świecznik). 


Obraz z Pixbay

*Relacje z tych warsztatów możecie zobaczyć na moim *Instagramie: @ksiezycowyskrzat lub TikToku: @dorotagargas (*sprawdzajcie wyróżnione relacje na IG). ❤


Obraz z Pixbay

Przeczytaliście tę książkę? Jeśli tak to czy miało to miejsce w bibliotece, w której zastosowano system stałych ścianek działowych tj. https://www.zabudowa.info.pl/scianki-biurowe/dzialowe/ ? Czy też w domu? Czekam na Wasze  odpowiedzi! :)

Lubie się rozwijać, bo nie lubię stać w miejscu. A czy Wy lubicie się uczyć nowych rzeczy? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzu! Pięknego dnia! ❤

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

5 komentarzy:

 1. Oczywiście, że lubię :) Ludzi też wolę trzymać na dystans ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tym, że wszystko się zmienia tak samo jak i my :) Mam nadzieję, że smutek w Twoim życiu szybko minie i zawitają do Ciebie tylko pozytywne emocje. Czasami takie trzymanie ludzi na dystans jest niezbędne do zachowania dobrego samopoczucia. Uczenie się nowych rzeczy pozwala człowiekowi się rozwijać :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem takie trzymanie na dystans jest najlepsze ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie ostatnio zaczęłam się cieszyć z tego, że świeci słońce, liście ładnie pożółkły. Kiedyś nie zwaracałam na to uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.