Słowa mają duże znaczenie

Słowa mogą bardzo zranić albo wywołać ogromną radość. Każdy jest tylko człowiekiem, ale nigdy nie zrozumiem, jak ktoś może do kogoś zwracać się źle dla kaprysu. Nie wiem, czy to komuś poprawia humor, czy co ale dla mnie takie zachowanie jest kompletnie niezrozumiałe. Jeżeli ktoś źle się do mnie zwraca, to na starcie zostaje u mnie skreślony. Ostatnio miałam taką sytuację i postanowiłam potraktować taką osobę jak powietrze i w zasadzie nie żałuję, że tak zrobiłam. Mam nadzieję, że ta osoba za swoje zachowanie kiedyś poniesie konsekwencje w pracy, bo to w niej miało miejsce to nieprzyjemne zdarzenie. Ja staram się być miła dla innych, traktować wszystkich tak samo, ale jeśli ktoś już naprawdę przegina, to zwyczajnie nie mam ochoty nawet na niego patrzeć. Nie zrozumiem też, jak niektórzy ludzie mogą mówić o swoich bliskich osobach złe rzeczy w gronie innych ludzi.

Obraz: pixabay.com

Jeśli jest jakiś problem w domu, to się go rozwiązuje w nim z daną osobą, a nie konsultuje problem poza jego murami z dziesiątkiem innych osób. Ja mówię dużo, ale wielu tematów nie poruszam przy znajomych, bo zwyczajnie nie chce, aby wszyscy o mnie wszystko wiedzieli. Lubie rozmawiać, ale na tematy ogólne, niezwiązane z życiem prywatnym, bo też nie chcę znać kogoś całej historii życia. Jeśli mam do kogoś zaufanie to oczywiście inaczej też z nim rozmawiam i myślę, że każdy tak właśnie powinien robić. Słowa mają znaczenie, dlatego uważajcie na to, co mówicie. Zwracajcie też uwagę, jakich słów używacie w internecie, bo one są kluczowe, wpływają na zwiększenie widoczności waszego bloga w sieci. Pozycjonowanie stron jest istotne, jeśli zależy wam na tym, aby wasza strona znalazła się na szczycie listy wyszukiwarki Google, to koniecznie zainteresujcie się tym tematem.

Więcej informacji o pozycjonowaniu stron znajdziecie tutaj: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Lubicie rozmawiać ze znajomymi na żywo? Czy wolicie robić to przez internet? A może wolicie do nich dzwonić? Koniecznie dajcie znać!

26 komentarzy:

 1. Ja tez nie rozumiem jak można wylewać swoje frustracje na innych osobach, które nic złego nie zrobiły. Ja bajbardziej lubię z ludźmi rozmawiać na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię gadać przez telefon. Tylko i wyłącznie na żywo

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ze znajomymi jakoś wolę gadać na żywo:) Muszę w końcu ogarnąć to pozycjonowanie stron:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami ciężko jest rozwiązać występujący problem z daną osobą twarzą w twarz, kiedy druga strona tego nie widzi lub zwyczajnie nie chce widzieć i dlatego nieraz się zdarza, że ludzie przy innych mówią o bliskich osobach złe rzeczy. O sprawach prywatnych powinno się rozmawiać tylko z zaufanymi ludźmi na których zawsze można liczyć, a nie opowiadać o tym całemu światu.
  Też nie potrafię zrozumieć jak ktoś do kogoś zwraca się źle tylko dla własnego kaprysu.
  Z moimi znajomymi zdecydowanie wolę rozmawiać na żywo albo rozmawiać przez telefon.
  Zgadzam się z Tobą, że słowa mają duże znaczenie, dlatego nieraz lepiej dwa razy się trzeba zastanowić nad tym co chce się komuś powiedzieć. Zdarza się również, że ludzie często rzucają słowa na wiatr i zwyczajnie danego słowa nie dotrzymują.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. I agree with you that word matters......

  Have a great day

  OdpowiedzUsuń
 6. Wolę pisać niż dzwonić oraz kocham spotkania na żywo ❤

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo nie lubię rozmawiać przez telefon. Za to na Skypie już jak najbardziej. Kiedy widzi się rozmówcę ma się wrażenie że naprawdę spotkało się z nim na kawie.Dzięki temu utrzymuje się moja przyjaźń z moją przyjaciółką która już wiele lat mieszka w USA.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozmowa przez telefon, skype czy messanger to świetne rozwiązania jeżeli jesteśmy daleko i nie możemy się zobaczyć. Jeżeli jest taka możliwość to wolę rozmawiać na żywo :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak, zwłaszcza dziwi mnie jak dziewczyna bądź żona opowiada w gronie znajomych złe rzeczy na swojego partnera. Przecież sama go wybrała, więc na co teraz narzeka? Na słowa trzeba uważać i czasem lepiej jest coś przemilczeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny refleksyjny post, jednak bardzo szybko z fajnej myśli przeszłaś do pozycjonowania stron. To było trochę niespodziewane i wybiło z rytmu, ale poza tym ekstra!

  Zapraszam: czytanko.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Mówienie źle o najbliższych , szczególnie do ludzi obcych nie świadczy o innych ale tylko o nas samych
  Wolę rozmawiać na żywo z innymi ,choc rozmowy telefoniczne też uwielbiam 😍
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. I thought you have a new post .....God bless you

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie lubię dzwonić, wolę rozmawiać na żywo. Mam jednak wielu znajomych, którzy mieszkają w całej Polsce, więc z nimi najwygodniej pisać przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja wiem, że ludzie używają słów by ranić. Jednak będą osobą empatyczną staram się wysyłać tylko dobre sygnały do otoczenia. Bo dobro powraca i dobrze też, że jest karma.

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej lubię ze znajomymi rozmawiać na żywo. Nie lubię zbytnio rozmawiać przez internet, a rozmowy telefoniczne nie wiem czemu ale mnie stresują ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię rozmawiać na żywo, albo przez messengera.

  OdpowiedzUsuń
 17. ja jestem bardzo tą czepialską i na maksa zwracam uwagę na to co ludzie mówią i w jaki sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Words can really hurt, sometimes it's better to be silent

  xoxo
  Lovely

  http://mynameislovely.com

  OdpowiedzUsuń
 19. rozumiem o co Ci chodzi. Moim zdaniem ludzie jeśli zwracają się do kogoś źle, zazwyczaj wtedy się nie kontrolują. Nie siedzimy w ludzkich głowach, więc nie wiemy czy akurat pan odezwał się do nas chamsko dlatego, że taki jest z natury, czy może coś się wcześniej stało, a on nie umie robić miny do złej gry. Fakt faktem, również nie do końca rozumiem takie osoby i absolutnie ich nie usprawiedliwiam, ponieważ uważam, że jestem osobą bardzo emocjonalną i również nie potrafię ukrywać uczuć, ale zostałam wychowana tak, że nieważne jak ktoś źle by się zachował czy cokolwiek by się nie stało, ja i tak odezwałabym się do drugiej osoby z szacunkiem, potrafię się kontrolować, jednak u niektórych to jest wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja lubię każdą formę komunikacji, bo nie z każdym można porozmawiać na żywo czy zadzwonić. Słowa mają duża moc i czasem ta moc jest wykorzystywana przez innych w negatywny sposób. Od takich osób trzeba trzymać się z daleka

  OdpowiedzUsuń
 21. Wods matter a lot there is not doubt of that
  xx

  OdpowiedzUsuń
 22. lovely post have a nice day
  http://yelizinkesifleri.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.