Doświadczenie zawodowe - jak je zdobyć?

Doświadczenia to jego wszędzie wymagają, idziesz na rozmowę o pracę, to zawsze o nie pytają. Jeśli jesteś młodą osobą i tak naprawdę wcześniej nie pracowałeś to trudno, żebyś je miał - no bo niby skąd? Dla mnie skreślanie kogoś na starcie za brak doświadczenia w pracy na danym lub podobnym stanowisku na rozmowie kwalifikacyjnej jest nie w porządku. To tak naprawdę odebranie szansy na wykazanie się potencjalnemu pracownikowi w przyszłej pracy. Owszem można iść na staż, ale wtedy nie można dorabiać w innej pracy, bo to grozi utratą stażu. Jeśli szukacie pracy, a nie macie żadnego doświadczenia, a chcecie „uderzyć” w sprzedaż, czyli pracować w jakimś sklepie z bezpośrednią obsługą klienta to jedyne co Wam polecam to powiedzieć na rozmowie o prace na temat doświadczenia to to, że tak naprawdę prawie całe życie coś sprzedawaliście. W szkole na przykład musieliście „sprzedawać” wiedzę, żeby otrzymać dobrą ocenę. Myślę, że to zdanie skutecznie powinno przekonać rekrutera do przyjęcia Was do pracy. 


Obraz: pixabay.com

Prawda jest taka, że na rozmowie o pracę trzeba się zareklamować. Jak to zrobić skutecznie? Być zwyczajnie sobą i nie koloryzować, czyli po prostu powiedzieć to, co jest zgodne z prawdą tak jak z tą sprzedażą wiedzy, o jakiej wyżej wspomniałam. Słowa w dużej mierze są czynnikiem odpowiadającym za nasz sukces nie tylko w życiu, ale także sieci dlatego myślę, że warto przemyśleć, o czym chce się wspomnieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej tak samo, jak podczas pisania wpisu na bloga. Przyszłemu pracodawcy powinno głównie zależeć na sumiennym pracowniku, który pozwoli na zwiększenie sprzedaży (w przypadku sklepu). Wiadomo, na wyniki sprzedażowe mają wpływ różne czynniki. Reklama, ceny w przypadku sklepu online ma też duże znaczenie widoczność strony internetowej e-sklepu, o jaką może zadbać agencja interaktywna SEO taka jak ESEO, ale nic tak jak dobra obsługa klienta (bezpośrednia lub pośrednia) nie sprawi, że klient coś kupi w danym sklepie. Jeśli czujecie się dobrze w doradztwie, a ponadto interesujecie się branżą, w jakiej chcecie pracować, to na pewno dostaniecie pracę, o jaką się staracie! 

Koniecznie dajcie znać jaka była Wasza pierwsza praca. :)

9 komentarzy:

 1. Moją pierwszą pracą, była praca na barze z pizzą itd. Bardzo fajnie wspominam, lubię kontakt z ludźmi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. moja pierwsza poważniejsza praca była w galerii handlowej w sklepie odzieżowym dla dzieci ;) w sumie fajnie było!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja pierwsza poważniejsza praca to były 2,5 tygodnia przy projektowaniu instalacji na rafinerie. A tak krótko bo jak zaczęłam tam pracować to odezwała firma, w której pracuje obecnie W odpowiedzi na Cv, które wysłałam miesiąc wcześniej ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja pierwsza praca była to praca na umowę zlecenie, w której skanowałam dokumenty na akord :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czegoś zawsze trzeba zacząć aby zdobyć doświadczenie. Dla pracodawcy ważny jest widoczny zapał do pracy u pracownika.Osobiście nie zatrudniłabym gawędziarza lub flegmatyka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja pierwsza praca był zbiór owoców.
  Nie wspominam tego zbyt miło- praca w słońcu, w upale, deszcze;niee, to nie dla mnie 😁
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zbieranie doświadczenia to trudna sprawa.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.