Jak usunąć niechcianych obserwujących na instagramie?

Mając publiczny profil na instagramie zawsze istnieje możliwość, że zaobserwuje nas ktoś nie odpowiedni, ktoś, kogo zwyczajnie nie lubimy lub ktoś z kim pracujemy. Na pewno istnieją osoby, którym nie przeszkadza to, kto go obserwuje, ale też są takie, które to denerwuje. Najprostszą metodą jest zablokowanie osoby X, ale wiele osób w tym ja nigdy nie chciał nikogo blokować, dlatego też szukałam sposobu na zwyczajne usunięcie i znalazłam aplikacje do usuwania niechcianych obserwujących. I wszystko byłoby świetnie, ale tą aplikacją można usunąć zaledwie 15 osób z listy obserwujących, za resztę trzeba zapłacić. Słabo prawda?


Chciałam Wam podać jej nazwę, ale zwyczajnie usunęłam tę aplikację i tym samym zapomniałam, jak się nazywała. Sorry guys! Szukałam jej od nowa, ale też nic to nie dało.  Nie bądźcie jednak smutni, bo na szczęście mam dla Was inne rozwiązani!! Nie wiem, czy wiecie, ale od niedawna bezproblemowo ze swojego konta możecie usunąć niechcianych obserwujących bez ich blokowania! Warunek jest jeden musicie przejść na profil biznesowy na instagramie w innym przypadku niestety to nie zadziała. Jeżeli już macie profil firmowy to postępujcie w sposób podany poniżej.


Klikasz OBSERWUJĄCY i obok nazwy obserwującego najeżdżasz kursorem na TRZY KROPKI i wtedy otwiera się okienko i wybierasz USUŃ, jeśli chcesz usunąć tego niechcianego obserwującego.


Pamiętajcie, że z profilu firmowego w każdej chwili można bardzo łatwo wrócić do osobistego! Jeżeli jeszcze nie prześlijcie na taki profil, to tu macie mała podpowiedz jak to zrobić.


Klikasz TRZY KRESKI u góry, wchodzisz w USTAWIENIA, klikasz KONTO, schodzisz na sam dół strony i klikasz na błękitny napis PRZEŁĄCZ NA KONTO FIRMOWE.


*Dalej już dasz sobie radę, bo wyskakują podpowiedzi, co masz robić po kolei.


Proste prawda? Wystarczyło tylko się trochę zainteresować tematem i poszło gładko! Dlaczego warto to zrobić, czyli usunąć niechcianych obserwujących? Przede wszystkim wtedy niechciane osoby was nie obserwują i tym samym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zaobserwujemy Was kolejne, podobne osoby do tych, których nie koniecznie chcecie mieć na liście znajomych (#arabscyobserwujacy #wietnamscyobserwujacy). Zachodzi wtedy pewna selekcja, jest to bliskie i dalekie pozycjonowaniu strony internetowej, ale ma jednak wspólny mianownik (zachodzi filtrowanie) wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafi się do odpowiedniej grupy odbiorców. Pozycjonowanie strony nie należy do łatwych zadań. Dobór słów kluczowych tak jak na instagramie odpowiednich hashtagów nie jest prostym zadaniem. Istnieje wiele firm, które tym się zajmują. Samemu można dużo się nauczyć i zrobić, ja na przykład sama sobie znajduje # do zdjęć, ale już na blogu z tymi słowami kluczowymi to tak średnio sobie radzę, dlatego akurat zewnętrzna pomoc mogłaby mi się przydać.

A Wy orientujecie się w temacie? Wiecie, na czym polega pozycjonowanie stron? Czy piszecie, jak Wam się podoba bez żadnych wytycznych? A może już kiedyś korzystaliście z usług agencji interaktywnych takich jak: inpozycjonowanie.pl które każdego dnia pomagają swoim klientom rozwinąć skrzydła w sieci? Informacje zaczerpnięte stąd: źródło

*Jeśli pojawiły się jakieś błędy w poście (literówki itp.), to przepraszam, ale wychodzę z założenia, że skoro nie idzie to do gazety, to się nie liczy! Prawda jest taka, że ja często czytam post po publikacji (albo nie robię tego wcale), wiem nie najlepsza metoda, ale co zrobię tak już mam! Co jeszcze mogę dodać... Wpadajcie do mnie na instagrama @nieznanapoznana jaki @niedokoncakosmetycznie

To wszystko na dziś a napisała to dla Was Balbina Kwiatkowska czyli ja Dorota!!! ❤️

9 komentarzy:

 1. Jak mi będzie potrzebna, to ją znajdę, więc nie jest mi potrzebna nazwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, też miałam z tym delikatny problem, ale teraz dzięki Tobie mam przed nosem rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że można usuwać obserwujących.Dzięki za post, jest bardzo pomocny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć, chociaż na razie nie przyglądałam się specjalnie, kto takowy może być niechciany, ale porady na pewno się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie to proste i przydatne :)
  Ja jak na razie zaczynam swojego instagrama, więc takiego problemu nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie potrzebuję, ale dobrze wiedzieć w razie czego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze można mieć konto prywatne i problem z głowy :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.