Dołączyłam do akcji Tworzę nie Kradnę!!

piątek, maja 24, 2019
Już pewnie wiecie z mojego instagrama, jak i poprzedniego wpisu na moim blogu, że i ja dołączyłam do akcji „Tworzę nie kradnę!”, którą wspiera największy agregat blogów i vlogów zBLOGowani.pl  Zrobiłam to, bo moje prace (zdjęcia) ktoś kiedyś też sobie bez pytania pożyczył...  Wykorzystywał je bez mojej wiedzy i próbował na tym zarobić!  Może pamiętacie moje relacje na instastories , jeśli nie to zapraszam Was do przeczytania TEGO postu na moim FB (znajdziecie tam wpis o tym incydencie)! Najlepsze w tym wszystkim było to, że to były zdjęcia mojego manicure! Ta osoba nie dość, że zapożyczyła zdjęcia, to jeszcze innym wmawiała, że sama stworzyła stylizacje paznokci i tym samym znajdowała sobie klientów, czyli zarabiała jeszcze na tym!


Przeprosiła mnie, obiecała usunąć zdjęcia. I co? I nie dotrzymała słowa, a ponadto dalej wykorzystywała innych zdjęcia i w pewnej chwili napisała, że „dementuje”, że to nieprawda, że ten beżowy manicure ona wykonała! No to było tak chore, że ja dziś do tego nie rozumie... O całym incydencie dowiedziałam się od Was! Dziękuje raz jeszcze za czujność i poinformowanie mnie o tym, że ktoś wykorzystał bez prawnie moje zdjęcia!!! Szczerze nie rozumiem takich poczynań, istnieje tyle banków zdjęć z darmowymi zdjęciami. Nie jest trudno nawet stworzyć ulotkę reklamową/kolarz w prostym programie graficznym. Prawda? Nie wiem, po co kopiować kogoś prace z instagrama czy też wyszukiwać z gogle i u siebie dodawać... Trochę kreatywności!!! Koniecznie dajcie znać, co Wy myślicie na ten temat!


Uwaga!! I Wy możecie zamieścić post na temat bezprawnego wykorzystywania zdjęć itp. w sieci (jeśli Ci się takie coś przydarzyło lub dlatego tez, że popierasz akcje). Tylko pamiętajcie o dodaniu tego hastagu #tworzeniekradne do zdjęcia! Jeśli też to zrobicie, bo ja Was do tego zainspiruje, to będzie mi bardzo miło, jeśli mnie w takim poście oznaczycie!! Zachęcam Was wszystkich do udziału w tej akcji!!

*Możecie udostępnić mój post na Instagramie tak jak zrobiła to już jedna osoba. Zobacz TU o czym mowa lub sami zrobić zdjęcie nawiązujące do akcji!!

*Jeśli pojawiły się jakieś błędy w poście (literówki itp.), to przepraszam, ale wychodzę z założenia, że skoro nie idzie to do gazety, to się nie liczy! Prawda jest taka, że ja często czytam post po publikacji (albo nie robię tego wcale), wiem nie najlepsza metoda, ale co zrobię tak już mam! Co jeszcze mogę dodać... Wpadajcie do mnie na instagrama @nieznanapoznana jaki @niedokoncakosmetycznie

To wszystko na dziś a napisała to dla Was Balbina Kwiatkowska czyli ja Dorota!!! ❤️

14 komentarzy:

 1. Niestety kradzenie zdjęć jest coraz częstsze. Nie rozumiem tego, naprawdę. Teraz każdy ma telefon i zrobić zdjęcie to nie jest taki straszny problem. Jest też mnóstwo stron, jak sama zresztą piszesz, z darmowymi zdjęciami - sama z nich korzystałam kilka razy. Przykre to jest jak ludzie potrafią być bezczelni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o podobnych przypadkach, na szczęście mi się to nie zdarzyło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety prawo autorskie w Polsce jest traktowane dość lekkomyślnie. Może dlatego, że my twórcy też nie do końca jesteśmy świadomi swoich praw i ich nie egzekwujemy. A złodzieje sobie myślą, że skoro coś jest w internecie to jest niczyje. Mam nadzieję, że ta akcja naprawdę podniesie świadomość społeczną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypomniałaś mi o akcji ;) Kradzież jaka by nie była, jest obrzydliwa, ale niektórzy sądzą, że w sieci można :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Akcja jest bardzo potrzebna, ja miałam taką sytuacje, że ktoś ukradł mi moje zdjęcia i mówił, że należą do niego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa akcja. Internet jest bardzo fajnym narzędziem do pracy, rozrywki, ale jednocześnie bardzo łatwo zostać "okradzionym ze swojej twórczości". Mam nadzieję, że ludzie się kiedyś opamiętają i zechcą obudzić w sobie własną kreatywność. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oh very interesting post darling
  xx

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze, że są takie akcje. Nie możemy pozwolić by ktoś okradł nas ze swojej twórczości.
  Każdy niech "pracuje" na swój rachunek, bo uczciwość to podstawa :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi kiedyś się to często zdarzało, odkąd daję znak na zdjęciach nie miałam takiej sytuacji :3

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że powstała taka akcja. Co niektórzy czują się zbyt anonimowo w sieci i bezkarnie.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.