Życie w pośpiechu

Stres wielu ludzi odczuwa codziennie, raz w mniejszym, a raz większym stopniu. Niektórym osobą stres pomaga w działaniu, a innym utrudnia pracę. Wielu ludzi nie potrafi sobie z nim poradzić. Każdy jest inny, dlatego każdy człowiek stresuje się w innych sytuacjach.
Obraz: pixbay.com


Jak ja radzę sobie w sytuacjach stresowych? Raz radzę, a raz nie... 


Gdy pojawiają się trudności, to staram się znaleźć szybko jakieś rozwiązanie. Nie miłe dyskusje staram się szybko zakańczać. Sport też pomaga mi się odstresować. Im szybciej wykonuje jakieś ćwiczenia w gorszy dzień, tym szybciej poprawia mi się humor.


Szybkość działania mi pomaga, ale nie jest tak zawsze. Nie mam zatem złotej rady jak łatwo opanować nerwy i tym samym pozbyć się stresu.
Obraz: pixbay.com


Kiedy najczęściej się stresuje?


Najczęściej stresuje się, wtedy gdy czuje nie moc, gdy nie mogę rozwiązać jakiegoś zadania na czas, bo nie mam takiej możliwości, bo coś lub ktoś mi to utrudnia. Gdy jestem gdzieś spóźniona. Gdy nie mam czasu odpocząć i zregenerować siły w ciągu dnia.


Czas a dokładniej jego brak wpływa negatywnie na moje samopoczucie.
Obraz: pixbay.com


Stres źle wpływa na psychikę, jeśli jest powypadkowy i zostanie zdiagnozowany jako zespół stresu pourazowego (PTSD) to wtedy można uzyskać odszkodowanie. Jak je otrzymać? Na to pytanie z łatwością odpowiedzą Wam pracownicy https://www.tuodszkodowania.pl/ którzy mają 10-letnie doświadczenie w branży odszkodowawczej.


Człowiek przemęczony jest bardziej nerwowy, dlatego pamiętajcie o tym, aby wygospodarować trochę czasu w ciągu dnia na odpoczynek! Koniecznie dajcie znać, jak radzicie sobie w sytuacjach stresowych! Miłego wieczoru!❤

*Wpis zawiera płatne treści sponsorowane.

14 komentarzy:

 1. Z pewnością stres pourazowy to jeden z najgorszych rodzajów. A sport to faktycznie pomaga w neutralizacji stresu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj niestety często się stresuje, często pomaga mi krótki trening :)

  Pozdrawiamy ♥
  www.twinslife.pl -klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam mnóstwo powodów do stresu. Ciężka choroba i rozwód w tym samym czasie, na szczęście to już przeszłość. Ostatnio stres z powodu choroby córki odebrał mi jakakolwiek aktywność, sen i apetyt. Tym ostatnim na szczęście się nie przejmuje, bo dobrze wpłynie na moją figurę, córce też już lepiej. Teraz mnie martwi znów, gdzie i z kim spędzę święta, jeśli są ograniczenia. Stresów chyba nigdy nam nie zabraknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię stresu, na mnie nie działa motywująco. Największy stres odczuwam w nowych sytuacjach, pierwsze dni w nowej pracy to dla mnie zawsze katorga. Na szczęście ogólnie jestem dość spokojną osobą i potrafię stres opanować :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja od jakiegoś czasu chodzę na krótkie, do 40 minutowe spacerki :) Mamy piękną jesień, a wokół mnie same lasy :) To jest dopeiro odprężenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi na stres by się odstresować pomaga trening. Niestety życie w gonitwie ma swój negatywny wpływ .

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi żaden trening nie pomaga bo wtedy mój mózg też pracuje i myślę o problemach. Lekką ulgę przynosi mi w redukcji stresu rozmowa z przyjaciółmi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio dośc dobrze sobię radzę w sytuacjach stresowych. Ogólnie to kiedys stresowałam się dużo częsciej niż teraz

  OdpowiedzUsuń
 9. Stres jest straszny, chociaż dobrze sobie z nim radzę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety stres ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie o czym wielokrotnie się przekonałam. Ja jestem osobą odporną na stres, w sytuacjach stresowych radzę sobie bardzo dobrze, ale mimo iż na zewnątrz tego nie widać, organizm w środku walczy ze stresem i później są tego różne skutki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Stres jednak jest też potrzebny ❤

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie największym stresem jest gdy moje dzieci chorują, ale chyba jeszcze większy gdy ktoś fałszywie mówi coś na mój temat - wtedy mogę z nerwów nic nie jeść długi czas...jetem również osobą, która wszędzie lubi być na czas i mieć wszystko dopięte na ostatni guzik hmm. I tu jest taki stres codzienny, radzę sobie z nim tak, że staram się by wszyscy byli zgrani ze mną (mam na myśli córki i takie codzienne sprawy).
  Pozdrawiam serdecznie ☺️

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja kiedyś stresowałam się bardzo często ale nauczyłam się aby wpływał on na mnie bardziej motywująco . Ostatnio na szczęście tego stresu mam znacznie mniej dzięki czemu jestem znacznie szczęśliwsza;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Thank you for share all these useful tips.
  I feel always in stress

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.