Perfekcjonista #mythoughts

Perfekcjoniści dbają o szczegóły, są zorganizowani, starają się wykonać wszystko przed ustalonym terminem realizacji, ich życie wydaje się idealne ale tylko na pozór. Perfekcjoniści tracą czas na poprawki, tworzenie czegoś co już zrobili od nowa. Tacy ludzie nie potrafią się zbytnio cieszyć życiem. Perfekcjoniści wszystko analizują, są otwarci ale szybko tracą nawiązane nowo kontakty. Dlaczego? Bo zbyt prześwietlają ludzi.


To ciągli myśliciele, samotnicy - przeważnie nie mają drugiej połówki. Stawiają sobie non stop nowe poprzeczki, osiągają zamierzone cele ale w tym wszystkim są też bardzo nie szczęśliwy. Uwielbiają być doceniani, nie lubią krytyki. Nie potrafią powiedzieć "nie pomogę" bo to oznaczałoby ich nie umiejętność w jakiejś dziedzinie. Ich zdolność rozróżniania ludzi złych od dobrych jest bardzo dobra. Tacy ludzie mają wiele zalet, potrafią się szybko uczyć, są ponad przeciętnie zdolni ale też wrażliwi.

Znacie perfekcjonistów?

*Znalezione w sieci:

1. Madonna przy okazji sesji dla niemieckiego wydania „Vogue”,  nakręciła feministyczny film.

2. Według serwisu WWD tegorocznego pokazu Victoria’s Secret ma się rzekomo odbyć w Szanghaju.

3. Promocję na długoterminowy parking (10-14 dni za jedyne 110 złotych) ostatnio wprowadził modlinparking.pl

4. Chanel ofiarowało kilka milionów dolarów Palais Galliera, aby utworzyć tam pierwszą we Francji, stałą wystawę poświęconą historii mody. 

10 komentarzy:

 1. Czuję się jakby ten wpis był o mnie..Zawsze dbam o najmniejsze szczegóły i zdecydowanie jestem duszą myślicielki oraz samotnika.Mam dwójkę przyjaciół,ale poza nimi raczej tylko znajomi,trudno nazwać ich nawet "kolegami".I zdecydowanie jestem wrażliwa .. Super wpis :) Miłego weekendu !

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam coś z perfekcjonizmu z tym wyjątkiem że dbam o nowe kontakty i nie oceniam ludzi pochopnie, a przede wszystkim mimo kilku niedociągnięć jestem szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem perfekcjonistką i ta wcale nie jest takie dobre... Bardzo męczy na dłuższą metę. Takie gonienie za ideałami jest ciężkie.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja lubie miec wszystko perfekcyjnie zrobione, mega wpis :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/z-czym-wiaze-sie-bycie-blogeremblogerka.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektórzy uważają, że jestem perfekcjonistką, ale ja tak nie uważam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to wręcz przeciwnie, cierpię na bylejakość, ale nie szkodzi, szkoda mi czasu na dopracowywanie wszystkiego :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety myślę, że tacy ludzie mają ciężko... Wiadomo, że trzeba dążyć do doskonałości ale nie mimo wszystko, nie mimo własne zdrowie :) Najważniejsze to czerpać radość z życia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie zawsze wszystko może być perfekcyjne. I ja się z tym pogodziłam. Inaczej można oszaleć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż każdy z nas jest inny...Bycie perfekcyjnym na pewno jest męczące. Bywają jednak perfekcjoniści w pracy a w domu są zupełnie na odwrót-tak jak mój mąż :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.