Idą święta

środa, listopada 09, 2022
Dom

Święta to czas na uporządkowanie myśli. Przygotowanie się do pracy lub całkowite odcięcie się od niej i postawienie na regenerację.

Czego unikać w święta?

Sytuacji stresowych...

Jeśli rozmowy z bliskimi są dla Ciebie niemiłym obowiązkiem, to nie marnuj na nie czasu i energii. W święta nie rozwiązuj problemów, nie rób nic kosztem zdrowia!


Z czego nie warto rezygnować w święta?

Ruchu! Nie spędź całych świąt na kanapie, np. przed telewizorem. Idź na spacer, pobiegaj, nie trać czasu na bezczynne siedzenie! Wierzę, że uda Ci się znaleźć czas na aktywność fizyczną w święta. Wyjdź na dwór i... Potruchtaj w przerwie na reklamę (ok. 12 minut). ;)

*Zapamiętaj: Każdy ruch jest ważny!


Obowiązki

Rób to co możesz a czego nie chcesz odpuszczaj. Nie staraj się robić wszystkiego jak najszybciej. Bez pośpiechu rób zakupy świąteczne, powoli prasuj obrusy świąteczne lniane


Nie przyozdabiaj pierniczków z zegarkiem w ręku, na spokojnie ubieraj choinkę. Czerp radość z przygotowywań świątecznych i nie trać czasu na przeżywanie smutku w Wigilie. 


Przyjemności 

W święta zadbaj o siebie. Zamiast po herbatę sięgnij po melisę. W tym czasie postaraj się ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych, np. smartfona. By poprawić sobie samopoczucie, możesz również zjeść kawałek ciasta czekoladowego lub piernika


*Ważne: Zachowaj zdrowy rozsądek, nie rezygnuj w święta ze słodkich przyjemności!


Koniecznie napiszcie w komentarzu, jakie jest Wasze ulubione świąteczne ciasto. Dobrej nocy Wam życzę!♡


*Ważne: [Materiał reklamowy!]

2 komentarze:

  1. Zamierzam właśnie na odwrót. Będę siedzieć, jeść i patrzeć w telewizor albo ekran smartfona. Mam zamiar leniuchować do obrzydzenia. Tyle mojego :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że bardzo ważne jest zadbanie o ten spokój. Często wpadamy w wir świątecznych zakupów, porządków, pieczenia i gotowania. Przez co właśnie tworzą się te sytuacje stresowe, o których wspominasz.
    Odrobina przyjemności czy uświadomienia sobie, że nie jesteśmy robotami, że nic się nie stanie jak czegoś nie zrobimy - bezcenne.
    Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.