Czas na przerwę

poniedziałek, października 31, 2022
Przerwa w pracy

Czas na odpoczynek i regenerację w ciągu dnia jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Sen, regularne spożywanie zdrowych posiłków ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Ja ostatnio mało śpię, dlatego brakuje mi energii i optymizmu do życia. 

Czy 15-minutowa przerwa w pracy jest dla Was wystarczająca na spokojne spożycie drugiego śniadania, umycie naczyń i załatwienie spraw osobistych?


Dobry start

Ja każdy dzień zaczynam od zjedzenia śniadania. W ciągu dnia spożywam od dwóch do czterech posiłków (jeśli mam czas jem więcej). Gdy, któryś z nich ominę, to źle się czuję, mam problemy z koncentracją i staje się nadmiernie senna. 

Co jest dla mnie dobre, a co nie?

Każdemu służy co innego. Moja dieta jest bogata w owoce, ponieważ po ich spożyciu czuje się bardziej syta i mam zdecydowanie więcej energii. Moje ulubione owoce to banany i kiwi (bogate źródło w witaminy C). Produkty wysokobiałkowe mi nie służą, dlatego ich unikam. Warzyw jem niewiele. Lubię orzechy, szczególnie włoskie. 


Czas na kawę

Kawa w zależności od rodzaju raz działa na mnie pobudzająco, a innym razem usypiająco. Wypijam ją głównie po spożyciu posiłku. Do godzin popołudniowych piję kawę rozpuszczalną. Wieczorną porą sięgam głównie po kawę zbożową klasyczną z dodatkiem napoju roślinnego. W moje menu jeszcze nie wpisała się kawa włoska ziarnista, ale kto wie może, to zmieni się w przyszłości?A to ciekawe!

Czy wiedzieliście o tym, że dawnej mówiono MLEĆ kawę, a nie MIELIĆ? Ja od zawsze używałam tej drugiej formy. I jeszcze do niedawna nie wiedziałam, że kiedyś nie zezwalano na jej używanie w mowie potocznej. Czy Wy również byliście tego nieświadomi?Pod
postem

Koniecznie napiszcie w komentarzu, jaką kawę najczęściej kupujecie. Pięknego dnia Wam życzę!♡

*Ważne: [Materiał reklamowy!]

1 komentarz:

  1. Świetny post :) Najchętniej piję przefiltrowaną Lavazzę. Dla mnie te 15 minut to zdecydowanie za mało, ale bywało, że nawet tyle czasu nie miałam. Dobrze jeśli między czynnością fizjologiczną mogłam zrobić łyk wystygniętej kawy. Ale poniektórzy i tak widzą tylko, kiedy ktoś piję kawę.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.