Co z moim pływaniem?

Lubie zdobywać nowe umiejętności dlatego pewien czas temu postanowiłam, że nauczę się pływać. Przed tym jednak wyposażyłam się w akcesoria, które będą mi niezbędnie potrzebne podczas pływania. Nigdy nie pływałam, dlatego pierwsze kilka dni w Aqua Centrum Chełmiec, czyli basenie, który wybrałam do nauki spędziłam na ćwiczeniach wypornościowych. Potem spróbowałam pływać, utrzymywanie na wodzie mi nie wychodziło, więc spróbowałam pływać pod wodą i to już mi szło znakomicie. Nie chciałam korzystać z nikogo porad, bo jestem typem samouka, chciałam się sama nauczyć pływać. Po kilku próbach jednak zrezygnowałam z tego pomysłu, bo zwyczajnie zdałam sobie sprawę z tego, że nie jestem w stanie się nauczyć pływać poprawnie sama. Teraz nie kontynuuje nauki pływania, chodzę na basen rekreacyjnie. W moim mieście funkcjonują dwa baseny, ja zaczęłam chodzić jak już wspomniałam na początku do Aqua Centrum Chełmiec, czyli nowo otwartego basenu.


Jeszcze tydzień temu, tylko jedna strona basenu działała, teraz otworzono drugą część. Ciesze się, że rozbudowali ten basen, bo akurat ludzi korzystających z usług tego obiektu było i jest bez względu na dzień tygodnia mnóstwo zwłaszcza wieczorną porą. Zawsze można było skorzystać w Aqua Centrum Chełmiec z sauny, teraz można nawet udać się tam do groty solnej. Cały obiekt prezentuje się ciekawie, cieszy się zainteresowaniem. Aby móc korzystać w pełni z niego należy posiadać nie tylko strój kąpielowy, ale też czepek, ręcznik i klapki. Jeśli pływamy, to niezbędnym akcesorium też będą okulary. Jeśli nie będziemy posiadać ręcznika, to niestety nie będziemy mogli skorzystać ze strefy sauny i groty solnej. Dobrym pomysłem jest zatem zakup ręczników bawełnianych, które bardzo dobrze wchłaniają wodę i szybko schną. Cena takich ręczników wynosi ok 60 złotych można je kupić na bertax.pl gdzie dostępne są także inne tekstylia. Czy warto? Jest to komplet, więc myślę, że ich zakup jest korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza z uwagi na to, że jest to polska marka.

A Wy umiecie pływać? Jeśli tak to koniecznie napiszcie, w jaki sposób nauczyliście się pływać. Opowiedzcie mi swoje historie!

7 komentarzy:

 1. Ja kocham pływać i dla mnie to czysty relaks :) w sumie powiem ci że nauczyłam się pływać jako dziecko najpierw z poduszkami i później w sumie to już nie pamiętam :) w każdym razie jak się zmęczę to kładę się na wodzie na plecach i tak sobie leżę. Kocham też skakać do wody mój rekord to skok z 12 metrów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Umiem pływać i nawet nie mogę sobie wyobrazić jak mogłabym nie umieć 😉 Nauczył mnie tata i o ile dobrze pamiętam to było to w klasie ,,0", potem szybko karta pływacka, później żółty czepek i krótko po 18 urodzinach patent sternika 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas chodzę na zajęcia nauki pływania dla dorosłych i cieszę się z najmniejszego sukcesu:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kiedyś chodziłam na basen w szkole miałam obowiązkowe zajęcia i to było świetne, bo teraz mi tego brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze chciałam się nauczyc pływac i zacząc chodzic na basen :)

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie umiem pływać niestety,próbowano mnie nauczyć ale jestem oporna :D :D
  A teraz już nie próbuję,bo nie lubię jak mi woda leci do nosa i uszu :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Najważniejsze, aby nie rezygnować z pasji...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.