Zabawa z kulą sferyczną

Zorbing czyli turlanie w podwójnej kuli wykonanej z tworzywa sztucznego mającej od 2 do ponad 3 metrów średnicy to istne szaleństwo, które może dostarczyć dużej dawki adrenaliny. Pomysł na tego typu rozrywkę narodził się w państwie wyspiarskim, położonym na południowo-zachodnim Pacyfiku czyli Nowej Zelandii, a jego autorami są Zorbs Dwane i Andrew Akers. Czy jest bezpieczny? Tak, ponieważ każdy śmiałek po wejściu do wnętrza nadmuchiwanej kuli zostaje zabezpieczony pasami bezpieczeństwa.


Zorbing nie jest tylko dla odważnych i żądnych wrażeń lecz wszystkich zdrowych osób. Kule sferyczne pozwalają poczuć, co to znaczy „chodzić po wodzie” - kto o tym nie marzył? Chyba nie istnieje taki człowiek! Kula Zorba wyposażona jest w specjalny system hamowania. Zorbing nie jest tylko letnią rozrywką tylko całoroczną bowiem staczanie się z ośnieżonego zbocza w wielkiej, miękkiej kuli również jest możliwe!

Podróż w kuli Zorba zdecydowanie zwiększa bicia tętna. Zorbing jest zwariowaną zabawą, która potrafi nieźle namieszać w głowie. Zorbing pozwala sprawdzić jak nasze ciało zachowuje się w warunkach braku grawitacji. Tak naprawdę nikt nie posiada dużego wpływu na tor lotu kuli, a także szybkość jej toczenia - nie jest to jednak dla mnie zaskoczeniem bo kula może osiągnąć prędkość nawet do 60 km na godzinę. Zorbing może okazać się doskonałym narzędziem mającym na celu zintegrowanie grupy.

Zorbing nie wymaga większego przygotowania, a tym bardziej własnego sprzętu. Zjazd w zorbing balls może być przeprowadzony ze wzniesienia a także specjalnie przygotowanych zjeżdżalni pneumatycznych. Co ciekawe - Zorbing zaliczany jest do sportów ekstremalnych. Z formy rekreacji jaką jest zorbing można skorzystać na przykład w Centrach Aktywnego Wypoczynku, Parkach Rozrywki. Kula Zorba na online inflatablezone kosztuje od US$685.00 do US$899.00 Zorbing to bez wątpienia nadzwyczajna atrakcja pełna emocji dlatego chciałabym kiedyś móc z niej skorzystać.

Co sądzicie o tego typy rozrywce? Czy chcielibyście na własnej skórze sprawdzić jakie odczucia zapewni Wam kula sferyczna? Koniecznie napiszcie!

Więcej informacji o kuli sferycznej znajdziecie na zorb Ball Blog

9 komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.